Lietuvos nykštukiniai pinčeriai
Mieli nauji forumo dalyviai, kviečiame susipažinti su forumo taisyklėmis, nieko nelaukiant prisistatyti temoje "Susipažinkime" ir tapti aktyviais forumo dalyviais. Kurkite naujas temas, aktyviai rašykite jau esamose, klauskite, jei kas neaišku, dalinkitės savo patirtimi, rūpesčiais ir džiaugsmais. Smagaus, mandagaus ir malonaus visiems bendravimo!
Lietuvos nykštukiniai pinčeriai
Mieli nauji forumo dalyviai, kviečiame susipažinti su forumo taisyklėmis, nieko nelaukiant prisistatyti temoje "Susipažinkime" ir tapti aktyviais forumo dalyviais. Kurkite naujas temas, aktyviai rašykite jau esamose, klauskite, jei kas neaišku, dalinkitės savo patirtimi, rūpesčiais ir džiaugsmais. Smagaus, mandagaus ir malonaus visiems bendravimo!
Lietuvos nykštukiniai pinčeriai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Veislės mylėtojai, veisėjai, savininkai ir visi prijaučiantys renkasi čia !
 
rodiklisrodiklis  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
Welcome to the Lithuanian Pinschers Club on Facebook
Gallery
Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
PUPPIES FOR SALE :
PARDUODA ŠUNIUKUS :
smiley
Kennel
TURKIO OAZĖ


Kennel
LIUBAVO


RECOMMENDED WEBSITES
smilie
*Veislynas/Kennel LIUBAVO

*Veislynas/Kennel TURKIO OAZĖ

*Veislynas/Kennel JUODASIS FAETONAS

*Zwergpinschers BUČKIS Turkio Oazė & Liubavo BRIGHTON BUCKIS

*Zwergpinscher SMARAGDAS Turkio Oazė

*Lietuvos kinologų draugija - LKD

*Šnaucerių mylėtojų klubas

*RUSIJOS PINČERIŲ FORUMAS

* PINČERIŲ PLANETA

*Rusijos Nacionalinis pinčerių klubas

*Lietuvos gyvūnų globos draugija
05 2024
Pir.Antr.Tr.Kv.Pen.Št.Sk.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Smiles
smilie
*lc-pasaulis

*glitter-graphics

*smajliki.ru

*cosgan.de

*yoursmileys.ru




Spausk patinka

 

 Kodėl kalė lieka tuščia?

Go down 
+3
Justina
Sabina
Juodasis_faetonas
7 posters
AutoriusPranešimas
Juodasis_faetonas
Veisėjas
Veisėjas
Juodasis_faetonas


Prisijungė : 2009-12-24

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime13/12/2010, 10:39 pm

Kadangi jau nebepirmą kart susiduriam su šia problema,todėl manau butu aktuali bendra diskusija,iš veisėjų pusės helo

Na ir tureciau as tokiu klausimu kas liecia kergimo..
1.Darant progesterona,nustacius vaisingas dienas(pakergus kale,sekmingai sulaukus suniuku),galima sekanciam kergimui nedaryt progesterono,nes vaisingos dienos islieka tos pacios kiekvienai kalei sekanciose rujose?

2.Kuo pasikliauti,jeigu,kaip Sabina minejo,kad darant progesterona,kale liko tuscia,tai ar galima 100proc pasikliauti sitais tyrimais? Vieni veisejai sako,kad kale kergt reikia kai buna rujos pabaiga,arba kai isskyros buna prasvieseje,lyg skiestos vandeniu(ka daryt kai kale rujoja visai be isskyru?),kiti sako ,kad kergt reikia tada kai kale prisileidzia,treti sako,kad kergti reikia kai patinas noriai lipa...tai kaip yra istikruju,kaip teisingiausia nustatyt vaisingas dienas?

3.Koki vaidmeni kergimo/pastojimo metu vaidina siokstoks antsvoris pas kale?

4.Ar darot tyrimus pries kergimus patinui/kalei nustatineti,ar jie neturi kokiu bakteriju,ligu,kuriomis sueities metu galetu apkresti kita suni? ar kergiant kales reikalaujat tokiu tyrimu is patino?

(Su situo labai skausmingai teko susidurt,turejus dvi vadas,po sukergimo su patinu ,kuris kerges nemaza skaiciu kaliu,maniske daugiau neiviena kart nebepastojo istisus 3metus,nepadejo nei kergimas su skirtingais patinais,nei vet apziuros pas vetus,po kergimo praejus menesiui atsirasdavo "motiniski" instinktai,savaite laiko kraujingos isskyros,ir po tos savaites dingdavo visi pozymiai kad kale galbut laukesi.Padariau prielaida,kad kale uzsikrete nuo patino per sueiti kazkuo,kas neleidzia pastoti/arba vystytis embrionams gimdoje.)
Atgal į viršų Go down
Sabina
Administratorius
Administratorius
Sabina


Prisijungė : 2009-10-15

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime14/12/2010, 9:14 am

Išsakysiu savo nuomone kiekvienam užduotam klausimui, bet tikrai neteigiu, kad mano nuomonė yra tikrai teisinga!!!
1. Tikrai nesutinku su tuo, kad net po progesterono padarymo ir sėkmingai sulaukus šuniukų, kad kalė ir kitas rujas bus vaisinga būtent tom pačiom dienom. Pvz. Toli ieškot nereikia, paimkim mano Regbi. Ji turėjo dvi vadas, vieną kart liko tusčia. Pirmą kart po progesterono darymo, kergiau ja 12 dieną be kontrolinio kergimo. Liko tusčia. Antrą kartą ja kergiau du kartus - 11 ir 14 rujos dienas, gime 5 sveiki šuniukai. IR trečią kartą kergiau pradedant nuo 6!!!!!! dienos. Kergėm 3 karus. Vėl gimė 4 šuniukai. Tai tiek iš mano praktikos su Regbi.

2.Visi išvardinti dalykai tinka. Aš pati žiūriu pagal išskyras, o jei be kraujo ruja, kaip būna pas Regbi, tada žiūriu pagal kalės kilpą ir pagal tai kad ji pati pasidaro aktyvi patinų atžvilgiu.

3. Mano nuomone, nei mažas nei didelis antsvoris jokio vaidmens nevaidina. Pastoja kaip ir per kūdos kalės taip ir gerokai per storos. Nemanau, kad nuo viršsvorio kažkas keičiasi. Pvz. Vėlgi ta pati mao Regbi, kuri visą gyvenimą yra gerokai per stora, net ne truputį, o stipriai stora. Tas jai pastot ir vaikų gimdyt kažkaip nesutrukdė.

4. Niekada nedarau jokių tyrimų nei kalėms, nei reikalauju iš patino.
Tik žinau, kad veterinarai ir dauguma mano draugų šunininkų, tiek kalei tiek patinams po kergimo duoda synuloxo vaistų. Tai yra antibiotikas, bet kaip man aiškino, duoda, kad paskui nebūtų kokių užkrėtimų iš vienos ar kitos pusės. Šita, tai tikrai žinau daro daugelis. Nors aš pati niekad nedaviau jokių vaistų. Bet tikrai negaliu ginčytis šiuo klausimu. Gal aš ir neteisi, kad nebandau apsaugot savo šunų. Bet mano baimė antibiotikams kergimo metu yra kažkodėl didesnė.

Tai va tiek informacijos, nežinau ar jinai naudinga ar ne. Pasakiau tik tai su kuo pati esu susidurus ir ką žinau iš savo draugų šunininkų.
Atgal į viršų Go down
Juodasis_faetonas
Veisėjas
Veisėjas
Juodasis_faetonas


Prisijungė : 2009-12-24

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime14/12/2010, 1:02 pm

Liuks Sabina, kai neturiu sunininku su kuriais konkreciai galeciau diskutuoti tokiais klausimais(dauguma pazystamu yra pavieniai augintojai,o vetas su kuris turi nemaza patirti veisime,uzsiima kaukazais,o tai mano galva turi skirtuma nuo mazu veisliu),tai man visos nuomones labai naudingos:) Sprendimus,kad ir sekanciam kergimui galesiu objektyvesnius daryt:)

Treciuoju kergimu,kai pradejai Regbi nuo 6 dienos kergti,kokiais intervalais kergei?

Jeigu neklystu, Synulox,vetas man israse buldoges odos gydymui,kai gavau suni isplikusiu kailiu vietomis,pavartojom,patepem tepalais,padejo.Kazin koks jo poveikis pastojimo,ir viso to reikalo atzvilgiu...

As kai apturejau tokia problema su rotveilere,tai susipirkau turbut visa imanoma literatura kur aprasomos kergimo,pastojimo,nestumo problemos.
Na ir perskaiciau,kad jeigu kale kergiama toli,tai patartina namo keliauti tik sekancia diena,nes dideli atstuma keliaujant ir kalei buna nuovargis,ir stresai ir dar visa kita ,kas gali itakot pastojima.Kiek tame tiesos?

Jeigu kale rujos metu,tam tikromis dienomis prisileidzia patinus,pati rodo iniciatyva,o nuvezus i patina ziuri agresyviai,visa iniciatyva dingsta,kergiama nenoriai,ar tai turi kazkokios itakos? (turint omenyje ,kad nemaza dalis kaliu kergiamos per prievarta,kai kales pacios buna problematiskos,islepintos,bet suniuku buna...)
Atgal į viršų Go down
Sabina
Administratorius
Administratorius
Sabina


Prisijungė : 2009-10-15

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime14/12/2010, 3:45 pm

Citata :
Treciuoju kergimu,kai pradejai Regbi nuo 6 dienos kergti,kokiais intervalais kergei?

Kas antrą dieną. Beje, ten irgi įdomiai su tuo kergimu gavosi tada. Aš protu kaip ir suvokiau, kad kergt dar anksti, bet pagal Regbi kilpą tikrai matėsi, kad jau laikas. Kadangi labai pasimečiau, skambinau Renatai pasikonsultuot ką gi man daryt. O jinai kaip tik sako važiuoju i Vilnių. Atvažiavo, susitikom iškart parodyt jai Regbi, pamatė, sako važiuok tiesiai i kergimą. Va taip iškart buvo paskambinta Daliai ir ta patį vakarą Regbi susikergė be jokių problemų.

Citata :
Jeigu neklystu, Synulox,vetas man israse buldoges odos gydymui

Kaip konsultavausi su vete iš Rusijos, man buvo paaiškinta labai trumpai, tai vaistas nuo visų ligų atseit, plataus spektro, bet ne visada pagydo, kai jo tokia plati paskirtis.

Citata :
jeigu kale kergiama toli,tai patartina namo keliauti tik sekancia diena,nes dideli atstuma keliaujant ir kalei buna nuovargis,ir stresai ir dar visa kita ,kas gali itakot pastojima.Kiek tame tiesos?

Manau tiesos yra. Bet tik tuo atveju jei tolima labai kelionė. Jei kelionė porą valandų ar valandą tik trunkanti, tai tikrai nemanau, kad bus pastojimui poveikis.

Citata :
tam tikromis dienomis prisileidzia patinus,pati rodo iniciatyva,o nuvezus i patina ziuri agresyviai,visa iniciatyva dingsta,kergiama nenoriai,ar tai turi kazkokios itakos?

Manau, kad nemažai kalių sustresuoja ir todėl rodo agresiją. Tikrai nemažai kergiama per prievatą ir tai netrukdo kalei pastoti. Pati tiesą sakant nelabai esu su tuo susidūrus. Kažkokios labai jau seksualios tos mano visos kergiamos kalės juokas Todėl šiuo klausimu susilaikysiu ir nelabai ką patarsiu.
Atgal į viršų Go down
Sabina
Administratorius
Administratorius
Sabina


Prisijungė : 2009-10-15

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime14/12/2010, 4:19 pm

Dar va norėjau vieną atsitikimą papasakot apie progesteroną kam įdomu.
Mano draugė, užsiimanti šnauceriais, manau kai kas iš forumiečių žinos apie ką kalbu, nusprendė savo kalę vežt kergimui i Maskvą. Kaip žinot, kelias tolimas, norėjosi užsigarantuot, kad kalė tikrai pastotų, todėl nusprendė daryt progesteroną. Bet kadangi žmogus dirbantis, vyras dirbantis, kelionė tolima, susiplanavo, kad važiuoja 11 kalės rujos dieną ir 12 dieną jau kergia. Bet aišku, prireikė to progesterono. Aš ją tada kaip tyčia perspėjau, sakiau nedaryk, vien nervai tas progesteronas. Nepatikėjo, padarė 7 rujos dieną. Skambina man visa šoke, sako padariau, progesteronas rodo kad kergt reikia nedelsiant, jau ten kažkokia riba, dabar jau reik kergti, blogiausiu atveju ryt. O jai į Maskvą dar tik po 3 dienų išvažiuot. Tai sakau ką darysi? Kaip ką darysiu sako, važiuosiu kaip suplanuota po 3 dienų, kito varianto nėra, negaliu kitaip. Tai sakau kokio velnio darei progesteroną, jei vistiek darai savaip. Sako kad kitaip negaliu. Nervų išsigadino tikrai daug. Pastatykit save i jos padėtį. Rezultate išvažiavo kaip planavo po 3 dienų, po 4 dienų pakergė su kontroliniu kergimu ir kalė pastojo, ir gimė 5 sveiki drūti šnauceriukai. Va tokia istorija dar buvo nutikus ne iš pasakojimų, o iš to su kuo pati susidūriau.
Atgal į viršų Go down
Juodasis_faetonas
Veisėjas
Veisėjas
Juodasis_faetonas


Prisijungė : 2009-12-24

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime14/12/2010, 4:34 pm

Kadangi mum patinas nedaug toleliau negu progesterono tyrimas klinikoj,tai manau ner jokio reikalo daryt ta tyrima kokius 3kartus,plius dar pora kart vezt kontrolini daryt,tada jau gaunas tiek,kad drasiai galeciau pati sau reproduktoriu nusipirkt uz vieno kergimo islaidas :D

Panevezyje kazin ar kas daro ta progesterona(nors laboratorija yra netoli uz Panevezio),bet kokie sansai ,kad vetai padarys tvarkingai ir kokybiskai ta tyrima...Kuriozai Panevezy su tais vetais,tai betkokiu atveju tektu bent 3kartus vaziuot iki Vilniaus...

Kazkaip kai nebuvau susidurus su tuo tyrimu,is pavieniu atsiliepimu,sventai tikejau kad diena dienon parodo tas tyrimas tiksliai kergimo data,bet kuo toliau,tuo labiau purtausi as jo.Patinu patikrinimui turim,akis jau gan izvalgi testuot kales pasiruosima kergimui,tik va zioplumas koja pakiso.

Dar zinau,kad nuo visu tu ligu plintanciu kergimo metu,apsaugo netiesioginis/ne naturalus kales vaisinimas,kuris atliekamas jau keletoj kliniku Lietuvoj,kai abu sunys atvezami i klinika,is patino paimama sperma,ir susvirksciama kalei,tokiu budu ir patinas ir kale apsaugomi nuo galimo uzkretimo.Paslaugos kaina prieinama.
Atgal į viršų Go down
Juodasis_faetonas
Veisėjas
Veisėjas
Juodasis_faetonas


Prisijungė : 2009-12-24

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime14/12/2010, 4:38 pm

Sabina rašo:

Manau, kad nemažai kalių sustresuoja ir todėl rodo agresiją. Tikrai nemažai kergiama per prievatą ir tai netrukdo kalei pastoti. Pati tiesą sakant nelabai esu su tuo susidūrus. Kažkokios labai jau seksualios tos mano visos kergiamos kalės juokas Todėl šiuo klausimu susilaikysiu ir nelabai ką patarsiu.

Apie sita,papasakosiu po poros menesiu,kaiptik teko padirbet uz kergeja,buvo kergiami mazuju veisliu sunys,ir pagal viska turetu uz menesio-dvieju buti 3 vados.Visos kales kergesi su agresijom,problematiskos,vadu netureje,dvi is ju apkunios,tai ziuresim kas gavosi,gal galesiu pati pakomentuot uzduota klausima:)
Atgal į viršų Go down
Sabina
Administratorius
Administratorius
Sabina


Prisijungė : 2009-10-15

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime14/12/2010, 4:39 pm

Nežiūrint to, kad čia aprašiau savo draugės atsitikimą su progesteronu ir Rusija, bet tiesą sakant, žinau nemažai atvejų, kada progesteronas tikrai teisingai nustatė dienas. Ir kalės tikrai neliko tusčios po progesterono darymo. Tik va vėlgi, ar jos būtų likusios tusčios jei būtų žiūrėję šeimininkai kalę ir ją stebeję, ir pakergę kalę be progesterono Wink
Atgal į viršų Go down
Juodasis_faetonas
Veisėjas
Veisėjas
Juodasis_faetonas


Prisijungė : 2009-12-24

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime14/12/2010, 4:49 pm

Sabina rašo:
Nežiūrint to, kad čia aprašiau savo draugės atsitikimą su progesteronu ir Rusija, bet tiesą sakant, žinau nemažai atvejų, kada progesteronas tikrai teisingai nustatė dienas. Ir kalės tikrai neliko tusčios po progesterono darymo. Tik va vėlgi, ar jos būtų likusios tusčios jei būtų žiūrėję šeimininkai kalę ir ją stebeję, ir pakergę kalę be progesterono Wink

...ir ar butu jos likusios tuscios jeigu padarisu progesterona,kontroliniai kergimai butu nedaryti(ar vistik veisejai nedaro kontroliniu ,darant progesterona?)?
Atgal į viršų Go down
Sabina
Administratorius
Administratorius
Sabina


Prisijungė : 2009-10-15

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime14/12/2010, 4:52 pm

Nežinau ką daro veisėjai su kontroliniais kergimais, bet aš esu už kontrolinį, o dar geriau už du kontrolinius Wink Tiesiog linkus geriau persidraust nei nedasidraust Wink Tiesiog žinau kokia neviltis ir nusiminimas būna, kad taip laukiami šuniukai negimsta.
Atgal į viršų Go down
Juodasis_faetonas
Veisėjas
Veisėjas
Juodasis_faetonas


Prisijungė : 2009-12-24

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime14/12/2010, 5:13 pm

Sabina rašo:
Nežinau ką daro veisėjai su kontroliniais kergimais, bet aš esu už kontrolinį, o dar geriau už du kontrolinius Wink Tiesiog linkus geriau persidraust nei nedasidraust Wink Tiesiog žinau kokia neviltis ir nusiminimas būna, kad taip laukiami šuniukai negimsta.

PATS TEISINGIAUSIAS SAKINYS.
Atgal į viršų Go down
Justina
Šuniukų klasė
Šuniukų klasė



Prisijungė : 2011-01-02

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime16/1/2011, 10:30 pm

gera tema :)
Esu taip pat veiseja ir biologė. Tad irgi pora niuansu noreciau aptart.
1. Bėda ne tyrimas, o kaip skaičiuojama (formulė). Puse Lt vetu nemoka :)) Su tuo susidūriau pati. Kai nemokšos vetai neteisingai paskaiciavo. O po to 4 x teko daryt progesterona. Ir viskas čiki :) Aš už šį tyrimą, kadangi tai parodo, kad organizmas pasirengęs, kad nereikia prievartauti kalės. Kas beje ne dažnai nutinka.
2. Kaip biologė žinau dar 1 dalyką, kad ilgos kelionės metu kalės organizmas tauposi, jis "atideda" vaisingas dienas keliomis dienomis vėliau. Ko pasekoje, gali kergimo dienos atsideda keletui dienų vėliau, nei buvo pagal tyrima.
3. Aš už patinų ir kalių genekologinius tyrimus. Esu pati darius ne karta. Ir man nuskildavo, kad mano pasirinkti kergimui patinai budavo dar nei karto neiskergti, kas sumazina 50 proc. infekcijos riziką.
Esu dirbus labaratorijose, tad žinau kad kai kurios "dovanos" gautos is vienos ar kitos puses, padaro daug žalos. Beje pas mus Lt nėra geru vet. mokančių gydyti tokius susirgimus, deja. Nėra nieko baisiau kai padarydavom kruvas pasėliu, kruvas atsparumo antibiotikams ir kt. vaistams testus, ir plaukai siausdavos, kad viskam atsparios tos zarazos. Kai pasakydavo, kaip gydė, mums tik belikdavo galvom palinguoti....

3.Kergimo dienos l. individualus dalykas. Todėl as visada kergdama pirmą kart kales darau progesterono tyrimą.
4. Dėl Synulox. Jis užmuša tik pirmuonis. Nevalia žaisti su juo. Geriau padaryt pasėlį ir tada žinosit nuo ko gydot.

5. Aš prieš kergimą tik 1x daviau antibiotikų, kuomet kergimo metu dėl instruktoriaus klaidos buvo sužalota kalė (gleivinė). Tad kergdami neatsipalaiduokite ir stebėkit ką daro patinas.
6. Svarbu kalės emocinė buklė. Tai 50 proc. kergimo ir pastojimo sėkmės. :)

Va tiek mintelių iš asmeninės patirties.
Sorry už klaidas
Atgal į viršų Go down
karaliusx
Šuniukų klasė
Šuniukų klasė
karaliusx


Prisijungė : 2011-06-27

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime15/7/2011, 5:01 pm

O aš įsivaizdavau visai kitaip kergimą ,pasirodo viskas daug sudėtingiau.
Atgal į viršų Go down
Sabina
Administratorius
Administratorius
Sabina


Prisijungė : 2009-10-15

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime16/7/2011, 12:18 pm

Mariau, veisimas yra labai nepaprastas dalykas... deja... kažkada ir aš visą šitą reikalą įsivaizdavau visai kitaip Kodėl kalė lieka tuščia? 869986
Atgal į viršų Go down
Juodasis_faetonas
Veisėjas
Veisėjas
Juodasis_faetonas


Prisijungė : 2009-12-24

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime11/11/2011, 10:42 pm

karaliusx rašo:
O aš įsivaizdavau visai kitaip kergimą ,pasirodo viskas daug sudėtingiau.

Dauguma labai paprastai įsivaizduoja kergimą...nuvedžiau,šunys savarankiškai susikerge ir po 2 mėnesiu jau pupsi šuniukai prie mamos...Deja..

Dažnai kalių savininkai daro didelę klaida visą kaltę dėl šuniukų nebuvimo versdami tik ant patino "pečių",nors patys pirmą kart girdi jog yra skaičiuojamos kalei dienos rujos metu ir pan...

Mano manymu ,kergimas,veisimas,vaisingumas,reproduktoriu parinkimas yra atskiras,labai platus mokslas.
Atgal į viršų Go down
Aida
Administratorius
Administratorius
Aida


Prisijungė : 2009-10-14

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime12/11/2011, 6:27 pm

Citata :
Mano manymu ,kergimas,veisimas,vaisingumas,reproduktoriu parinkimas yra atskiras,labai platus mokslas.

Ooo dar ir koks mokslas, o jeigu dar genetikos plonybes pradėt nagrinėti, tai išvis tamsus miškas paprastam žmoguiKodėl kalė lieka tuščia? 874901

Citata :
Dažnai kalių savininkai daro didelę klaida visą kaltę dėl šuniukų nebuvimo versdami tik ant patino "pečių",nors patys pirmą kart girdi jog yra skaičiuojamos kalei dienos rujos metu ir pan...

Ir ne tik dėl šuniukų nebuvimo, bet ir dėl visų kitų bėdų bei trūkumų...
Atgal į viršų Go down
Juodasis_faetonas
Veisėjas
Veisėjas
Juodasis_faetonas


Prisijungė : 2009-12-24

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime16/11/2011, 6:40 pm

Citata :
Citata :
Dažnai kalių savininkai daro didelę klaida visą kaltę dėl šuniukų nebuvimo versdami tik ant patino "pečių",nors patys pirmą kart girdi jog yra skaičiuojamos kalei dienos rujos metu ir pan...

Ir ne tik dėl šuniukų nebuvimo, bet ir dėl visų kitų bėdų bei trūkumų...

O sveikatos tyrimai prieš kergimą nėra privalomi ar įprasti abiems šunims...
Atgal į viršų Go down
Viktorija
Veisėjas
Veisėjas
Viktorija


Prisijungė : 2009-10-15

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime118/11/2011, 12:26 pm

Jei kale kelis kart liko tuscia,butina ja istirti mediciniskai. Bakteriologinius tyrimus pasidaryt, tik reik kreiptis i gera veterinara, ne kur nors rajone. Nera ko delst,nes kales reprodukcinis amzius nera ilgas labai. O del Synuloxo, zinau, kad dauguma veiseju duoda jo pries kergima kalei profilaktiskai,bet as pries.. Synulox bene vienintelis antibiotikas,kuri galima duot nesciai ar suningai kalei, o kaip zinia antibiotikai veikia silpniau paskui, zarazos tampa atsparios. Taigi, profilaktinis davimas silpnina velesni poveiki, jei jis staiga butu reikalingas.
Atgal į viršų Go down
deimpeck
Veteranų klasė
Veteranų klasė
deimpeck


Prisijungė : 2012-03-11

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime126/3/2012, 3:43 pm

Administratorius: deimpeck, Jūsų žinutė pašalinta ! Jei ieškote nykštukinio pinčerio kalytės, galite kreiptis į veisėjus, kurių kontaktus rasite tiek mūsų forume, tiek jų saituose. Jei norite paskelbti savo kontaktus - maloniai prašom į skelbimų skyrelį Kodėl kalė lieka tuščia? 281164
Atgal į viršų Go down
Juodasis_faetonas
Veisėjas
Veisėjas
Juodasis_faetonas


Prisijungė : 2009-12-24

Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime16/1/2013, 10:53 pm

Is naujesnes patirties - pasidarem viena progesterona l.giriamoje, vienoje is naujesniu Vilniaus kliniku... Progesterona darem po susikergimo, negana to, kad tyrimo teko laukti vos ne 12h, tai dar ir gavom atsakyma, kad kalei tai yra pati idealiausia diena kergimui, pagal tai ka jie mato is tyrimo ,(visgi netikejau,nes preliminariai gavosi ~18 rujos diena), tikino, kad kale 100proc pastojo, bet visgi mano nuojauta pasitvirtino ir kale liko tuscia.
Giliau panagrinejus si klausima tarp veiseju - dauguma priejo nuomones, kad tyrima reikia pasidaryti, bet su tuo tyrimu ir iseiti is klinikos dar pries tai, kol neissiziojo veterinaras...ismokti paciam stebeti progesterona, ir paciam nusistatyti, kada jau laikas kergti, nes veterinarai interpretuoja labai skirtingai.

Mums vis dar padeda seni, geri metodai, kai kale yra tikrinama su patinu(savo darba ismananciu). Pagal uodegos, vulvos padeti.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Kodėl kalė lieka tuščia? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kodėl kalė lieka tuščia?   Kodėl kalė lieka tuščia? Icon_minitime1

Atgal į viršų Go down
 
Kodėl kalė lieka tuščia?
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Kodėl pasirinkote būtent pinčerį?
» Kodėl šuniukas kriuksi? tai peršalimas ar kokia liga?

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Lietuvos nykštukiniai pinčeriai :: Apie nykštukinius pinčerius/About miniature pinschers :: Veisimas-
Pereiti į: