Lietuvos nykštukiniai pinčeriai
Mieli nauji forumo dalyviai, kviečiame susipažinti su forumo taisyklėmis, nieko nelaukiant prisistatyti temoje "Susipažinkime" ir tapti aktyviais forumo dalyviais. Kurkite naujas temas, aktyviai rašykite jau esamose, klauskite, jei kas neaišku, dalinkitės savo patirtimi, rūpesčiais ir džiaugsmais. Smagaus, mandagaus ir malonaus visiems bendravimo!
Lietuvos nykštukiniai pinčeriai
Mieli nauji forumo dalyviai, kviečiame susipažinti su forumo taisyklėmis, nieko nelaukiant prisistatyti temoje "Susipažinkime" ir tapti aktyviais forumo dalyviais. Kurkite naujas temas, aktyviai rašykite jau esamose, klauskite, jei kas neaišku, dalinkitės savo patirtimi, rūpesčiais ir džiaugsmais. Smagaus, mandagaus ir malonaus visiems bendravimo!
Lietuvos nykštukiniai pinčeriai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Veislės mylėtojai, veisėjai, savininkai ir visi prijaučiantys renkasi čia !
 
rodiklisrodiklis  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
Welcome to the Lithuanian Pinschers Club on Facebook
Gallery
PEDIGREE analizė Empty
PUPPIES FOR SALE :
PARDUODA ŠUNIUKUS :
smiley
Kennel
TURKIO OAZĖ


Kennel
LIUBAVO


RECOMMENDED WEBSITES
smilie
*Veislynas/Kennel LIUBAVO

*Veislynas/Kennel TURKIO OAZĖ

*Veislynas/Kennel JUODASIS FAETONAS

*Zwergpinschers BUČKIS Turkio Oazė & Liubavo BRIGHTON BUCKIS

*Zwergpinscher SMARAGDAS Turkio Oazė

*Lietuvos kinologų draugija - LKD

*Šnaucerių mylėtojų klubas

*RUSIJOS PINČERIŲ FORUMAS

* PINČERIŲ PLANETA

*Rusijos Nacionalinis pinčerių klubas

*Lietuvos gyvūnų globos draugija
05 2024
Pir.Antr.Tr.Kv.Pen.Št.Sk.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Smiles
smilie
*lc-pasaulis

*glitter-graphics

*smajliki.ru

*cosgan.de

*yoursmileys.ru




Spausk patinka

 

 PEDIGREE analizė

Go down 
5 posters
AutoriusPranešimas
Justina
Šuniukų klasė
Šuniukų klasė



Prisijungė : 2011-01-02

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime16/1/2011, 10:47 pm

Va pagalvojau, kad visiems būtų įdomi temelė ši, kurioje kiekvienas pasidalintų:
ar daro pedigree analizę?
Jei taip, tai kokiais kriterijais remiasi rinkdami partnerius veisime, ar įsigydami šuniuką. Ir.t.t
Atgal į viršų Go down
Sabina
Administratorius
Administratorius
Sabina


Prisijungė : 2009-10-15

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime17/1/2011, 5:43 pm

Tema tikrai įdomi ir aktuali sakyčiau. Tikrai būtų įdomu išgirsti nuomonių.
Kas liečia mane pačią, tai gal darau ir neteisingai, bet pirmiausia man turi patikti pats patinas, o tik tada aš jau analizuoju jo pedegree. Jei man patinas labai patinka, galiu užsimerkti ir į kai kuriuos jo kilmėje man nepatinkančius prosenelius, sakykim taip. O šiaip labai stipria analize kažkaip nelabai kada užsiiminėjau renkantis patinus savo kalėms. Vistik esu tos nuomonės, kad gali analizuot kiek nori, skaičiuot ten kažką, bet genetika yra labai neprognozuojamas dalykas ir paskui šuniukai buna visai kitokie negu pats gali nuanalizavęs tikėtis. Aš pirmiausia stengiuosi žiūrėt pačio tipo kalės ir patino. Žinoma, ieškau patine ir to ką jis pagal mane galėtų pataisyti šuniukuose arba užtvirtinti kažką kas man yra svarbu. Bet vėlgi pasikartosiu, genetika nepasitikiu ir niekada neprognozuoju kas iš kokios vados gausis. Aišku, visada lauki geriausio, o gaunasi jau kaip gaunasi PEDIGREE analizė 869986
Justina, o ką tu manai, ką duoda tą pedegree analizė? Juk ji niekaip neužgarantuos, kad gausi tai ko tikiesi? Ar aš klystu?
Atgal į viršų Go down
Aida
Administratorius
Administratorius
Aida


Prisijungė : 2009-10-14

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime17/1/2011, 6:25 pm

Tema tikrai aktuali. Ir profesionalų nuomonę išgirst visada įdomu.
Prisipažinsiu, kai mes rinkomės savo šuniuką, išvis nieko neišmanėm apie tai. Bet tėvų ir protėvių bent jau vardus mes žinojom dar prieš įsigydami ir jų arba jų veislynų internetinius puslapius tikrai buvom apžiūrėję PEDIGREE analizė 952201

Dabar tai aš jau žinau apie tipus, apie linijas ir rinkčiaus šuniuką visai kitaip. Bet juk gali išsirinkt pačių geriausių tėvų, pačių žinomiausių kraujų, o kas iš jo išaugs vistiek loterija....
Kas liečia veisimą, tai čia esu tikras profanas, neišmanau beveik nieko. Bet konsultuočiaus su veisėjais, kurie turi daugiau patirties, aišku nagrinėčiau kalės linijas. Tačiau pritariu Sabinai, kad gali prognozuot, nagrinėt, analizuot, o vat ne visada taip gaunas, kaip galvojai, nors tu ką.... PEDIGREE analizė 468951
Atgal į viršų Go down
Justina
Šuniukų klasė
Šuniukų klasė



Prisijungė : 2011-01-02

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime17/1/2011, 7:57 pm

Pritariu daugeliui išsakytų minčių. Aš kiekvieną kartą rinkdamasi patinus savo kalytėms, būtinai pasižiūriu pedegree, nes:
1. Padarau potencialaus patino tėvų kilmes analize; ieškau kokie protėviai galejo duoti tokį puikų variantą. Nes įvairios linijos turi savo eksterjero pageidautinus bruožus, ir trukumus taip pat.
2. Patikrinu kiek galiu gauti tik info, apie patino, jo tėvų ir senelių sveikatą, t.y.ar nėra rimtų ligų kaip PRA, displazija ir t.t
3. Kiek yra populiarios jo linijos veisime apskritai. Kokias kombinacijas mane dominančios linijos duoda su kitomis linijomis. Kokie variantai yra pasiteisinę.
4. Ir žinoma kaip tie du partneriai dera tarpusavyje: kokie eksterjero privalumai ir trukumai sutampa, kokie yra itin išskirtiniai ypatumai kiekvieno iš šunų.
5. ir t.t.
Atgal į viršų Go down
Sabina
Administratorius
Administratorius
Sabina


Prisijungė : 2009-10-15

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime18/1/2011, 9:55 am

Va pagalvojau, kad gal tikrai verta skirti daugiau dėmesio tai pedigree analizei. Bet iš tikrųjų pas tuos pinčerius tiek visokių skirtingų linijų ir kraujų ir tipų, kad kartais sunku apsispręsti, į kurią pusę norėtum paduot sekančią vadą. Todėl aš nesu labai kategoriška ir nekrypstu labai griežtai į kažkokią vieną puę. Paskutinės mano vados aplamai labai eksperimentinės man asmeniškai, nes kalės buvo sukergtos su visai priešingų linijų patinais nei yra jos pačios. Labai įdomu stebėt kas iš šuniukų auga. O dar turiu tokią nuomonę, kad galima analizuot pedigree, naudot pastoviai tų pačių linijų šunis ir išlaikyti veislyno tipą, daug veisėjų taip dirba. Bet manau, kad kartais yra būtina įlieti kitokių kraujų. Manau gerai praskiesti kraujus, o paskui vėl sėkmingai galima eiti kažkuria pasirinkta kryptimi. O va taip kergiant visiškai skirtingų linijų partnerius, manau jokia pedigree analizė nepadės nuprognozuot kas iš šuniukų gausis ir kokie jie išaugs.
Atgal į viršų Go down
Sabina
Administratorius
Administratorius
Sabina


Prisijungė : 2009-10-15

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime18/1/2011, 10:02 am

Ir dar norėčiau pridėti, kad mano nuomone, renkantis patiną savo kalei ne mažesnį vaidmenį vaidina tai, kokius vaikus duoda tas pasirinktas patinas! Manau labai yra svarbu matyti palikuonis jei yra galimybė ir dar geriau kada tie palikuonys yra nuo skirtingų linijų kalių. Va čia mano manymu yra labai svarbus momentas renkantis patiną. Tik aišku yra ta problema, kad ne visada yra tų palikuonių ir tuo labiau ne visada didelis kiekis. Plius patinas gali būti jaunas. Bet tai jau niuansai...
Atgal į viršų Go down
Justina
Šuniukų klasė
Šuniukų klasė



Prisijungė : 2011-01-02

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime115/1/2011, 10:42 pm

man reikšmės turi:
2:3, 3:4; 2:0, :) vertinu tokias kombinacijas juhu
Atgal į viršų Go down
Dalia
Administratorius
Administratorius
Dalia


Prisijungė : 2009-10-14

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime117/1/2011, 8:45 pm

Justina rašo:
man reikšmės turi:
2:3, 3:4; 2:0, :) vertinu tokias kombinacijas juhu

O ką tai reiškia? nezinau
Atgal į viršų Go down
Aida
Administratorius
Administratorius
Aida


Prisijungė : 2009-10-14

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime118/1/2011, 12:42 pm

Aš irgi prisijungiu prie Dalios klausimo, nes taip pat nieko nesupratau....


Paskutinį kartą redagavo Aida, 29/1/2011, 7:55 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Justina
Šuniukų klasė
Šuniukų klasė



Prisijungė : 2011-01-02

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime118/1/2011, 11:09 pm

Trumpai pasakius, tai giminingumo laipsnis. Pavyzdžiui: 2:3 reiškia, kad šuniukas (šuo) turi tą patį protėvį 2-oje ir 3-oje kartoje savo. Vadinasi, šis protėvis jam yra iš tėvo pusės - senelis, o iš kitos (motinos) - bus prosenelis.
2:0, rodo, kad jokio bendro protėvio antroje kartoje nėra iš motinos pusės.
Pirmas skaičius atspindi tėvo linija, o antras - motinos.
Gali būti ir toks variantas: 2: 3,4 - tai reiškia kad tas pats giminaitis yra iš tėvo pusės senelis, o iš motinos pusės jį galima rasti 3-oje ir 4 kartoje.
Nerekomenduojama griežtai kombinacija: 1:1, 1:2, 2:1 ir t.t. - tai reiškia incestą, kas liaudiškai vadinama kraujomaiša. O kinologai vadina labai artimu inbridingu.
Žodziu as laaaabai mėgstu paanalizuoti šiuo aspektu pedigree :) Tai duoda daug info.
Man pedigree analize - tai tartum mozaika arba delionė. PEDIGREE analizė 869986
Atgal į viršų Go down
Aida
Administratorius
Administratorius
Aida


Prisijungė : 2009-10-14

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime120/1/2011, 8:06 am

Ačiū, Justina, už paaiškinimą, dabar jau daug aiškiau patapo Wink
Atgal į viršų Go down
Juodasis_faetonas
Veisėjas
Veisėjas
Juodasis_faetonas


Prisijungė : 2009-12-24

PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime129/1/2011, 7:37 pm

Taip pat is artimo inbreeding'o gali gauti ir super duper suni, kuris uztvirtina abieju tevu pliusus, lygiai taip pat galima gauti ir apsigimimu vadoje ir shnipsta.Bet kokiu atveju tokie kergimai LKD yra leidziami,tik pries kiekviena toki kergima reikia argumentuota laiska rasyti LKD, ir gauti leidima tokiam kergimui:)
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





PEDIGREE analizė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: PEDIGREE analizė   PEDIGREE analizė Icon_minitime1

Atgal į viršų Go down
 
PEDIGREE analizė
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Lietuvos nykštukiniai pinčeriai :: Apie nykštukinius pinčerius/About miniature pinschers :: Veisimas-
Pereiti į: